Aktualności

5 skutecznych sposobów na oszczędzanie

5 skutecznych sposobów na oszczędzanie

30 marca, 2018 0 komentarzy

Początek roku jest najlepszym momentem na podjęcie ważnej decyzji, również tej finansowej. Spora ilość osób 1 stycznia postanawia zmienić swoje upodobania zakupowe, niemniej większość nie przestrzega tego postanowienia na dłuższą metę. Tym razem na pewno się uda ! Wystarczy w swoje życie wprowadzić kilka istotnych zasad, a w ciągu roku odczujemy bardzo duże oszczędności. Zatem w jaki sposób zacząć oszczędzanie pieniędzy?

 

Programy lojalnościowe

Bardzo często podczas płacenia za zakupy przy kasie jesteśmy pytani o zbieranie punktów, albo też w sklepie online znajdujemy informacje na temat możliwości wymiany punktów na zakupy. Większość z Nas ignoruje tego typu informacje. Tymczasem jest to jeden z lepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Sklep zyska lojalnego klienta, a my dołączając do programu lojalnościowego, możemy otrzymać na przykład bon na pierwsze zakupy, a dodatkowo punkty za zrobione zakupy, które możemy zamienić na pieniądze do wydania w konkretnym sklepie.

 

Kupony rabatowe

Kody, jak również kupony rabatowe oferowane są w tradycyjnych sklepach, hotelach, restauracjach, jak również w sklepach internetowych. Dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić, bowiem nawet kilkadziesiąt procent, otrzymać jakiś gratis, albo chociażby w przypadku sklepu internetowego – bezpłatną przesyłkę.Kody rabatowe są nie tylko opłacalne dla Nas, ale także dla sklepów, które dzięki nim mają znacznie większą sprzedaż, a my mamy możliwość zrobienia tańszych zakupów. Miejmy na uwadze, że kupony rabatowe udostępniane są za darmo. Jeżeli ktoś będzie chciał za nie pieniądze, najprawdopodobniej chce nas oszukać. Ponadto internetowe centra z kuponami nie mogą wymagać od klienta zakładania konta, celem skorzystania z rabatów.

 

Ten sposób oszczędzania jest jednym z najlepszych. Jak rozpocząć oszczędzanie przy użyciu kuponów rabatowych? Wystarczy, że będziemy obserwować interesujące nas kategorie, na portalu który oferuje kupony (polecam osobiście stronę https://www.dobrekody.pl/shops). Jeżeli wybierzemy daną promocję, zostaniemy przekierowani do sklepu internetowego, a rabat podliczy się sam. Zatem nie jest to nic trudnego. Szukając interesujących nas przedmiotów w sklepach internetowych, warto rozejrzeć się najpierw, który sklep ma obecnie najbardziej korzystne promocje. Zajmie to nam niewiele czasu, a możemy dzięki temu zaoszczędzić nawet 70%, robiąc zakupy. Jeżeli kupujemy na przykład ubranka dla dzieci, warto przejrzeć oferty sklepów online i kupować je w cenie promocyjnej. Wiadomą rzeczą jest, że dzieci szybko rosną, dlatego też najbardziej opłaca się zakupić od razu całą wyprawkę, albo przyjąć zamówienie pochodzące od koleżanki, czy siostry i mieć duże rabaty.

Wyprzedaże

Jeśli w sklepie zauważymy wymarzoną torebkę, kurtkę, czy buty, czasami warto jest wstrzymać się jakiś czas z ich zakupem, aż nadejdzie czas promocji. Warto zwrócić uwagę na wyprzedaże sezonowe. Przykładowo na wiosnę możemy kupić w bardzo promocyjnej cenie kurtki zimowe, czapki, czy zimowe buty. Przydadzą się one w następnym sezonie, a my zaoszczędzimy. Poza tym, jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto zainwestować w droższe ubrania, ale bardzo dobrej jakości, które posłużą nam znacznie dłużej od tanich podróbek. W okresach wyprzedaży możemy pozwolić sobie bez problemu na zakupienie jednej droższej kurtki, bowiem przecena może wynosić nawet -70% . Podobnie sprawa wygląda z ubraniami wiosennymi. Najlepszym czasem na ich zakup będzie kwiecień i maj. Możemy wtedy otrzymać nawet do 50% rabatu. Zwykle takie przejściowe ubrania są dostępne w każdym sklepie około miesiąca. Letnie wyprzedaże są najbardziej korzystne na przełomie lipca i sierpnia. Jest to idealny czas na kupienie szortów, półbutów, czy sandałków, których możemy także użyć w przyszłym sezonie.

 

Kupuj tylko to, co jest ci naprawdę potrzebne

Pozornie dość oczywista rada, niemniej czy się do niej tak naprawdę stosujemy? Na pewno większość z nas zna osoby, które pozornie nie mają się w co ubrać, ale przy tym nie posiadają już miejsca na swoje ubrania. Dobrym zwyczajem będzie wyrzucanie starego ubrania, jeżeli na jego miejsce kupimy nowe takiego samego typu. Na pewno nie będzie z tym problemu, a jeżeli stanie się odwrotnie, to należy się zastanowić, czy nowe ubranie jest nam naprawdę potrzebne?

Podobnie można postępować w przypadku zakupu kolejnej elektroniki.To,że popularny producent wypuścił na rynek dziesiątą wersję swojego telefonu, nie wymusza konieczności jego zakupu, jeżeli nasza dziewiąta wersja wciąż spisuje się doskonale.

 

Zacznij doceniać towary z drugiej ręki

Z pewnością jest nam nieraz żal patrzeć na własne dzieci, które wyrastają z ubrań. Oczywiście jest to niewątpliwie radość, że rosną i właściwe się rozwijają, niemniej ile razy można kupować w jednym sezonie buty, czy kurtkę. Serce boli, gdy całkiem nowe i niezniszczone rzeczy stają się nam zbędne. Dlatego też warto te większe i droższe sprzedawać na aukcjach internetowych. W sieci bez problemu kupimy także ubrania naszym pociechom, prawie nowe, a dużo tańsze. Jeżeli nie mamy zaufania do zakupów z drugiej ręki w sieci, przynajmniej porównajmy ceny na kilku stronach, dzięki czemu będziemy mieli szansę zaoszczędzić.

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<