Aktualności

Beztroskie wakacje a nasze włosy

Beztroskie wakacje a nasze włosy

5 lutego, 2014 0 komentarzy

Za oknem zima w najlepsze, a my tęsknimy już za letnim ciepłem. Niektóre z nas nie wytrzymują i fundują sobie  lato w środku zimy, wyjeżdżając na mały urlop w tropiki. Nieważne kiedy i gdzie. Ważne, aby upragniony wypoczynek nie zakończył się zniszczeniem naszej skóry i włosów.

Słońce i woda

To, że nadmiar słońca szkodzi naszej skórze, wiemy już doskonale. Ale często zapominamy, że równie negatywny wpływ może ono mieć na nasze włosy. Szczególnie, jeśli promieniowanie słoneczne połączymy z kroplami wody, działającymi niczym małe soczewki oraz chlorem z basenów i solą z morza. Taka kombinacja może mocno wysuszyć fryzurę i sprawić, że włosy staną się matowe, sztywne i wyblakłe (szczególnie dotknąć to może włosów farbowanych). Jednak spokojnie, to nie jest wyrok ostateczny.

Kilka dobrych rad

Przyswoiłyśmy nawyk smarowania ciała kremem z wysokimi filtrami. Dokładnie w tym samym celu dobrze jest przed wyjazdem lub okresem letnim zaopatrzyć się w balsam, odżywkę lub spray z filtrem UV przeznaczony do włosów. Produkty te podziałają nie tylko ochronnie, ale też nawilżająco.

Po zakończeniu kąpieli w morzu lub basenie, dobrze jest wziąć szybki prysznic i zmyć niepożądane mikroelementy z naszej skóry. W wielu kurortach prysznice znajdują się tuż przy kąpielisku, nie musimy więc maszerować aż do hotelowego pokoju. Warto mieć ze sobą lekki preparat myjący typu szampon i żel pod prysznic w jednym. Następnie ponownie aplikujemy na skórę i włosy środki chroniące przed słońcem.

Więcej troskliwości

Prysznic na kąpielisku nigdy nie będzie tak dokładny jak ten, wykonany we własnej łazience. Ponadto, nawet jeżeli nie korzystamy z kąpieli w morzu, sól unosi się w powietrzu osiadając m.in. na naszych włosach, co przyczynia się do ich przesuszania. Dlatego po powrocie z plaży konieczne jest dokładne umycie nie tylko ciała, ale i włosów. Choćby na kilka minut warto zastosować również regeneracyjno-nawilżającą maseczkę na włosy L’Oreal. Pomoże ona uniknąć poważniejszych szkód.

Po powrocie

Nawet jeśli wydaje się, że nasze włosy nie ucierpiały, warto po powrocie traktować je tak, jakby były mocno zniszczone. Nawilżające właściwości odżywki do włosów lub keratynowa maska z całą pewnością nie zaszkodzą.

Foto: lorealparis.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<