Aktualności

Edukacyjna franczyza matematyczna 2015

Edukacyjna franczyza matematyczna 2015

22 grudnia, 2014 0 komentarzy

MathRiders, sieć franczyzowa rozwijana intensywnie w Polsce przez Helen Doron Educational Group, ogłosiła prognozy biznesowe na przyszły rok. Według przedstawionych danych, w 2015 r. liczba klientów systemu zwiększy się dwukrotnie.

Od kiedy Dyrektorem Regionalnym MathRiders została Małgorzata Grymuza, dynamika rozwoju konceptu w naszym kraju osiąga kilkudziesięcioprocentowe wartości. W przeciągu 12 miesięcy intensywnej działalności w roku szkolnym 2013/2014, liczba placówek zwiększyła się z 10 do 22. Według szacunków przedstawionych przez Helen Doron Educational Group, w następnym sezonie firma spodziewa się wzrostu liczby franczyzobiorców o kolejne 36%. Biorąc pod uwagę retencję bieżących klientów i rosnące możliwości pozyskania nowych uczniów, sytuacja ma przełożyć się na dwukrotne zwiększenie grupy dzieci uczęszczających w naszym kraju na zajęcia matematyczne prowadzone metodą MathRiders.

Rosnąca gęstość sieci ma zaowocować powołaniem w przyszłym roku kolejnego Dyrektora Regionalnego – franczyzodawcy obsługującego obszar zamieszkany przez 4 – 10 milinów osób. Możliwości franczyzowe systemu obejmują również licencję na prowadzenie Centrum bądź Studio Nauczania (odpowiednio na obszarach do 100 tys. i do 25 tys. mieszkańców). Według szacunków Helen Doron Educational Group, całkowity koszt rozpoczęcia działalności w tych formach to wydatek rzędu 35 tys. w przypadku Centrum i 25 tys. zł w przypadku Studio.

Wraz z planami na 2015 r., MathRiders przedstawili również profil franczyzobiorcy opracowany na podstawie danych dotychczasowych partnerów. Według wewnętrznych badań sieci, na działalność w ramach konceptu decydują się: przedsiębiorczy nauczyciele, pasjonaci matematyki, edukatorzy z misją oraz chcące być swoimi własnymi szefami osoby, które rozumieją zalety pracy w ramach sieci franczyzowej. W przeważającej części są to kobiety.

Kontakt dla mediów:

Ewa Mąka
More&More Marketing
mob.: 571.246.668
e-mail: ewa@moreandmore.pl

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<