Aktualności

Krem pod oczy dla kobiet dojrzałych i nie tylko. Sprawdź dlaczego warto go stosować

Krem pod oczy dla kobiet dojrzałych i nie tylko. Sprawdź dlaczego warto go stosować

31 marca, 2016 0 komentarzy

Pielęgnacja skóry wokół oczu jest niezbędna. Istotne znaczenie ma skupienie się na niej indywidualnie, a nie poprzez pryzmat całej twarzy. Chodzi o to, że okolice oczu to bardzo delikatny obszar, wymagający specjalnego traktowania odrębnymi kosmetykami, a nie tymi samymi, co do troski o całą powierzchnię cery. Zobacz, dlaczego warto pielęgnować skórę wokół oczu i wybierz najlepszy krem pod oczy!

Charakterystyka skóry wokół oczu

Mogłoby się zdawać, że skóra na powierzchni całej twarzy jest taka sama względem budowy i funkcji. Jednak to tylko pozory, bowiem każda jej partia wykazuje inne potrzeby, co wynika właśnie z różnorodności jej budowy. Dotyczy to policzków, strefy T (czoło, nos, broda) i okolic oczu. Właśnie ta ostatnia partia jest najbardziej wymagająca jeżeli chodzi o troskę. Wynika to z jej budowy. Mianowicie obszar ten jest niezwykle cienki, a przez to wrażliwy. Niezwykle szybko ulega wysuszeniu, co prowadzi do podrażnień i widocznej suchości. Nie lekceważ tych cech skóry wokół oczu, które ją określają, ale skup się na nich podczas codziennej pielęgnacji!

Pielęgnacja okolic oczu

Jak już wiesz, skóra wokół oczu wymaga specjalnej troski, ponieważ jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Skup się na jej potrzebach i staraj się je wypełnić, bowiem brak lub nieodpowiednia pielęgnacja mogą szybko doprowadzić do tego, że skóra pod oczami nie tylko będzie w złej kondycji zdrowotnej, ale także zacznie szybciej i intensywniej się starzeć. Zmarszczki, suchość, worki, cienie to efekt tego, co dzieje się wewnątrz skóry. Jeżeli zadbasz o nią prawidłowo możesz sprawić, że oczy nie będą wyglądały na zmęczone, ale wypoczęte, rześkie, świeże.

Jak dbać o skórę?

O skórę wokół oczu należy dbać bez względu na wiek. Zarówno skóra dojrzała, jak i młoda-dojrzewająca wymaga odpowiedniej troski. Pamiętaj jednak, aby dopasować ją do wieku, bowiem warunkuje on potrzeby skóry.

  1. Najważniejszym punktem w pielęgnacji skóry wokół oczu jest stosowanie kremu, np. kremu pod oczy L’Oreal Paris. Produkt dostosuj do wieku, ponieważ stosowanie go nieodpowiednio do wymagań wcale Ci nie pomoże, ale może jeszcze zaszkodzić. Dobry krem to taki, który nawilża, odżywia i regeneruje. Stosuj oddzielny na noc i na dzień, bowiem o każdej porze dnia skóra potrzebuje czegoś innego. W dzień ochrony przed słońcem, a nocą składników pozwalających się zregenerować i ‘’przygotować’’ na kolejny dzień. Wiele osób twierdzi, że wystarczy jeden dobry krem nawilżający przeznaczony do całej twarzy, który będzie się aplikowało jednocześnie pod oczy. Jest to błędne stwierdzenie, które sprawia, że możesz szybko zyskać niechcianych zmarszczek, worków i cieni.
  2. Ważnym punktem w pielęgnacji skóry wokół oczu jest ich demakijaż. Zanieczyszczone oczy to pierwszy krok do pogłębiania się procesu starzenia, ale i zaburzenia ich świeżości. Makijaż, kurz, brud… to wszystko sprawia, że oczy są zmęczone i osłabione. Zadbaj zatem o codzienne dokładne oczyszczanie. Ku temu wybierz płyn micelarny. Innowacja tego kosmetyku polega na tym, że jego działanie oparte jest na micelach pochłaniających zanieczyszczenia i pozostałości po kosmetykach, nie wymagając pocierania i mocnego tarcia. Dobrze oczyszczone oczy są przygotowane na aplikację kremu pod nie, dzięki czemu działanie kremu będzie intensywniejsze, a tym samym bardziej dobroczynne.
  3. Na nic zdadzą się dokładne oczyszczenie oczu i ich okolic oraz aplikacja dobrego kremu, jeżeli nie umożliwisz im samodzielnej regeneracji poprzez odpoczynek, a mianowicie sen. Pamiętaj, że dobra pielęgnacja to kompleksowa pielęgnacja. Zadbaj zatem jednocześnie o każde działanie, dzięki czemu oczy nie będą miały szansy być zmęczone, osłabione, zaopatrzone w worki i cienie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<