Aktualności

Marcin Styczeń zostań współproducentem najnowszej płyty 'Zbieg’

Marcin Styczeń zostań współproducentem najnowszej płyty 'Zbieg’

28 września, 2015 0 komentarzy

Marcin Styczeń znany jest naszym Czytelniczkom min.: jako autor wspaniałej piosenki „Madonna od popaprańców” https://www.youtube.com/watch?v=rIwTVghmUs4  poprzez którą w wielu sercach krew zaczęła szybciej krążyć:-)

Tym razem Marcin chce przedstawić nam wszystkim  nową płytę pod tajemniczym tytułem: „Zbieg”. Posłuchajcie zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=cR5F-Na2ZwA&feature=youtu.be

Albo przeczytajcie:

zbieg

Celem projektu jest wydanie mojej płyty „Zbieg”. To ósma płyta w moim dorobku, druga autorska. Kiedy powiedziałem swoim rodzicom, jak będzie zatytułowana, mama zapytała, czy na okładce będą  więzienne kraty? Na co zareagował tata: no co ty, raczej błękit nieba, góry, bezdroża, po prostu wolność. Oboje mają po części rację. Dla mnie zbieg to z jednej strony ktoś uciekający z wewnętrznego zniewolenia, a z drugiej zmierzający do wewnętrznej wolności. To ktoś w najdłuższej podróży, która wiedzie z umysłu do serca.  Piosenki  (a będzie ich na płycie piętnaście) są przystankami w tej podróży. Chcę, abyśmy odbyli ją razem. Dlatego zapraszam Was do współpracy. Zostańcie współproducentami płyty „Zbieg”.

A będzie się ona nieco różnić się od moich poprzednich płyt. Brzmienie jak zawsze akustyczne, ale bardziej surowe, trochę „zbójeckie”, jak twierdzi współproducent muzyczny płyty Jacek Wąsowski. Kiedyś współpracował z Marylą Rodowicz, obecnie z Elektrycznymi Gitarami. Za jego namową zaśpiewam niskim głosem. Będzie po męsku, bezpretensjonalnie i od serca. Oczywiście nie zabraknie mojego niezastąpionego zespołu w składzie: Łukasz „Samba” Dmochewicz (perkusja), Michał Przybyła (gitara basowa), Tomasz „Orzeł” Rząd (gitara).

Projekt możecie wesprzeć na platformie: POLAK POTRAFI

https://polakpotrafi.pl/projekt/marcin-styczen-zbieg

BUDZET

Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor, autor tesktów, dziennikarz, lektor, twórca niezależny, ur. 22.10.1978. Ma na koncie siedem płyt.

Debiutancką płytę „Pieśń o Bogu ukrytym” z piosenkami do wierszy Karola Wojtyły  wydał w 2006 roku. Materiał promowany na koncertach w Polsce i za granicą był owacyjnie przyjmowany przez publiczność. Do tej pory odbyło się  ponad 200 koncertów „Pieśń o Bogu ukrytym”. Dwa lata później ukazała się pierwsza w pełni autorska płyta „21 gramów”. W roku 2009 Marcin Styczeń nawiązał współpracę z poetą Ernestem Bryllem, której owocem są płyty: „Bryllowanie” (2009), CD i DVD „Bryllowanie Live” (2011), „Zejdźmy się jak na wilię” (2012), „Golgota Jasnogórska” (2013) oraz książka z płytą „Duchy poetów” (2013). Książka z płytą „Duchy Poetów” była nominowana do nagrody Srebrnego Kałamarza 2013. Płyta „Golgota Jasnogórska” otrzymała Feniksa 2014 w kategorii – muzyka chrześcijańska. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Kanada, USA, Białoruś).

Źródło materiałów: www.marcinstyczen.pl 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<