Aktualności

Jak podnieść morale Twojego zespołu?

Jak podnieść morale Twojego zespołu?

17 listopada, 2010 0 komentarzy

Jak zwiększyć motywację podwładnych? Pytanie stawiane tak często, że powoli staje się nudne i banalne.

Morale i nastawienie niezależnie od tego, czy pozytywne lub negatywne wpływa na cale środowisko w organizacji. Bez podziału na oddziały i departamenty firmy…

Tutaj możesz powiedzieć stop! Wiem przecież, że motywacja jest bardzo ważna. Nie wiem tylko, co zrobić, żeby utrzymywać ją na stałym, wysokim poziomie! Tego, mam nadzieję, dowiesz się czytając artykuł do końca.

Oto sześć  motywacyjnych strategii, które warto rozważyć planując strategię  zarządzania zespołem.

  1. Definiuj! Gdy mówisz „ chcę większego zaangażowania, większej motywacji” , to co masz naprawdę na myśli? Zwykle ludzie nie potrafią zdefiniować lub opisać tych dwóch terminów w kontekście konkretnego zachowania swoich sprzedawców. Zwykle brzmi to tak: „Chciałbym, żebyś wykazał/wykazała się większym zaangażowaniem w codziennej pracy, wiesz o co mi chodzi, prawda? No cóż, większość ludzi myśli, że wie, ale to nie jest precyzyjny przekaz! Jeśli chcesz stworzyć pozytywne środowisko w pracy, to musisz dokładnie sprecyzować, o co Ci chodzi!
  2. Szukaj pomocy u innych! Będziesz jej potrzebował, gdy będziesz definiował i opisywał swój system motywacyjny. Morale jest tworzone przez grupę i z pomocą grupy najlepiej się je zmienia.
  3. Oczekiwania. Stwórz je! Trudno wymagać czegoś od ludzi, gdy nie wiedzą czego się od nich oczekuje. Jeśli Twoje oczekiwania nie zostały w prosty sposób opisane.
  4. Doceniaj i nagradzaj! Niech ludzie wiedzą, że widzisz ich wysiłki. Niech widzą, że ci zależy aby ich zachowanie było zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Zachęcaj ich do tego!
  5. Wysokie morale i motywacja zespołu – Twoje długoterminowe cele! Jeśli te dwa zagadnienia są ważne w Twojej firmie, to nie mogą to być działania na krótką metę. Nastroje i zaangażowanie mogą zmieniać się z godziny na godzinę. Zaangażowania natomiast nie można zbudować za pomocą jednorazowych działań. Utrzymanie wysokiej motywacji to proces
  6. Przeżyj to sam!  Nie ma motywacji? Nie ma sprzyjającej atmosfery w zespole? Spójrz w lustro. Jest wielce prawdopodobne, że patrzysz na sprawcę tych problemów.  Czy jesteś dla swoich ludzi przykładem zaangażowania i wysokiej motywacji?

Punkt szósty jest zdecydowanie najważniejszy ze wszystkich wymienionych, ponieważ bez osobistego zaangażowania, wszystkie Twoje wysiłki, by zbudować efektywny, zmotywowany zespół spełzną na niczym.

Zacznij od tych strategii powyżej. Taktyka przyjdzie sama…

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<