Aktualności

Pokonaj zmarszczki!

Pokonaj zmarszczki!

25 stycznia, 2020 0 komentarzy

Zmarszczki spędzają sen z powiek zarówno młodszym, jak i starszym paniom. Niestety nie ma żadnego skutecznego sposobu, aby ich uniknąć. Jednak dobry krem na zmarszczki jest w stanie sprawić, że te drobniejsze znikną, a te głębsze będą znacznie mniej widoczne. Skutecznie działający krem opóźni także pojawienie się kolejnych oznak starzenia się skóry.

Co to są zmarszczki?

Te niechciane oznaki starzenia to nic innego jak załamanie struktur skóry oraz podtrzymujących ją włókien kolagenowych wspomaganych elastyną. Powstawanie zmarszczek ma wiele przyczyn, począwszy od skłonności, które dziedziczymy w genach, poprzez niedostateczne nawilżenie skóry, a skończywszy na zmianach w organizmie spowodowanych upływem czasu.

Niestety wraz ze starzeniem się ciała spowolnieniu ulegają różne naturalne procesy, zachodzące w strukturach skóry. Spada produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, który jest naturalnym wypełniaczem, a w związku z tym skóra traci elastyczność i sprężystość. Wraz z wiekiem pogarsza się także jej zdolność utrzymywania wilgoci, a to powoduje, że staje się przesuszona, traci swoją grubość i jędrność. Dobry krem na zmarszczki z pewnością opóźni moment pojawienia się kolejnych niedoskonałości i podreperuje kondycję skóry.

Na degradację skóry wpływ mają także inne czynniki. Niewłaściwy tryb życia oraz niedostateczna ilość snu odbijają się na wyglądzie bardzo szybko, a skóra przecież regeneruje się właśnie w czasie wypoczynku nocnego. Na jej kondycję źle wpływa palenie papierosów, alkohol i inne używki. Skóra starzeje się też w przyspieszonym tempie, gdy narażona jest zbyt długo na działanie promieni słonecznych.

Kiedy pojawiają się zmarszczki?

W zasadzie już po dwudziestym roku życia skóra zaczyna się starzeć. Pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne, które oczywiście nie są związane z nieuchronnym upływem czasu, ale gdy zbliżamy się do trzydziestych urodzin, to prawdopodobieństwo starzeniowych zmarszczek jest coraz większe. Najpierw wokół oczu formują się tak zwane „kurze łapki”, bo skóra w tych okolicach jest najcieńsza i najbardziej delikatna. Po czterdziestym roku życia pojawiają się zmarszczki na czole, a krem na zmarszczki staje się wprost niezbędny. Po pięćdziesiątym roku życia opadają policzki, pojawiają się zmarszczki na szyi i bruzdy biegnące od ust aż do nosa. Około sześćdziesiątki skóra zaczyna wiotczeć.

Jakie składniki powinien zawierać krem na zmarszczki?

Dobry krem na zmarszczki powinien zawierać składniki odbudowujące elastyczność i jędrność skóry. Zatem należy wybierać kremy z kolagenem i kwasem hialuronowym. Cenne są także składniki, które wpływają na lepsze nawilżenie skóry i zwiększenie jej zdolności do utrzymywania wody. W składach kremów należy szukać kompleksów kwasów tłuszczowych, ceramidów oraz witamin zwalczających wolne rodniki, odpowiadające za przyspieszanie procesów starzeniowych.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<