Aktualności

Profil kolorystyczny w makijażu

Profil kolorystyczny w makijażu

9 lipca, 2014 0 komentarzy

Z indywidualnym wyglądem każdej osoby harmonizują określone kolory. Ich grupy nazwano od czterech pór roku zgodnie z ich występowaniem w naturze. Znając swój typ urody, możemy za pomocą odpowiednio dobranego kolorystycznie makijażu jeszcze lepiej podkreślać swoje zalety.

Plansze opisujące różne kombinacje kolorów włosów, skóry i oczu bez problemu znajdziemy w internecie. Jednak rzadko udaje się w stu procentach ustalić, jakim typem kolorystycznym jesteśmy. Przypadki idealnego dopasowania do jednej pory roku nie zdarzają się często. Dlatego dobrym pomysłem jest zafarbowanie włosów na kolor, który spowoduje, że wpiszemy się w jeden z profilów. Będzie nam pasował, a i wykonanie makijażu okaże się łatwiejsze.

Wiosna

Osoby, których typ urody to wiosna, powinny wybierać makijaż lekki i mało kontrastowy, który uwydatni ich naturalnie delikatną, przezroczystą cerę. Oczy można podkreślić jasną kredką, lepiej też wybierać mleczne i miękkie kolory cieni do powiek, takie jak morele, kakaowe brązy i szarości. Róże na policzki powinny mieć barwę łososiową, koralową lub brzoskwiniową. Pasujące odcienie szminek to zarówno ciepłe i łososiowe róże, jak i mocne, zdecydowane kolory, na przykład rubinowa czerwień. Dobrym wyborem będzie też delikatny, świetlisty kolor na ustach,na przykład pomadka Rouge Caresse od L’Oreal w odcieniu 501 Nude Ingenue.

Lato

Kobietom, które są utożsamiane z latem, najlepiej pasuje makijaż w chłodnych kolorach, choć można zdecydować się na intensywniejsze tony. Oczy najlepiej podkreślić przydymionymi brązami lub świetlistą żółcią. Najchłodniejszy odcień musi się znaleźć w okolicy linii rzęs. Ciepłe akcenty można dodać jedynie pod brwiami. Róż do policzków powinien być w tym samym tonie co pomadka. Z tym typem urody dobrze komponują się błyszczące różowe usta.

Jesień

Jesień dobrze wygląda w naturalnym, stonowanym makijażu, ale może pokusić się również o bardziej wyszukane i ekstrawaganckie kolory. Do oczu pasują barwy ceglastej czerwieni lub palonego brązu. Często są zestawiane ze sobą razem w paletach zawierających kilka cieni. Rozjaśnić je może słoneczna żółć lub pomarańcz. Należy za to unikać jasnych i perłowych barw. Róże powinny być w kolorach terakoty. Można zdecydować się zarówno na błyszczące jak i matowe pomadki we wszystkich odcieniach z wyjątkiem chłodnych fioletowych czerwieni.

Zima

Typ urody określany zimą to ten, do którego pasują soczyste fiolety oraz nieco delikatniejsze kolory dzikiej róży. Oczy można podkreślić granatem lub śliwką. Eyeliner lub kredka powinny współgrać z cieniami. Rumieńców doda róż w kolorze jasnoróżowym lub lekko bordowym. Zimie pasuje niemal każda intensywność koloru pomadki oprócz bardzo jasnych odcieni.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<