Aktualności

Studia MBA

Studia MBA

22 października, 2016 0 komentarzy

Osoby pełniące funkcje na menedżerskich i kierowniczych stanowiskach w Polsce mają dziś znacznie szersze perspektywy rozwoju niż jeszcze kilkanaście lat temu. Interesującym kierunkiem rozwoju, który warto wziąć pod uwagę, planując dalszą ścieżkę zawodową, są studia MBA. Gdzie warto podjąć naukę, aby dała wymierne efekty w postaci awansu i lepszych zarobków? O tym już za chwilę.

Czym są studia MBA?

Studia MBA (Master of Business Administration)  to kierunek rozwijający umiejętności menedżerskie. Studia łączą wiedzę z zakresu wielu dziedzin, takich jak ekonomia, finanse, księgowość, marketing, psychologia i socjologia. Studia MBA w Wyższych Szkołach Bankowych są prowadzone przez profesjonalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby słuchacze wraz z dyplomem uzyskali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Warto pamiętać, że ukończenie studiów wymaga od uczestnika pracowitości, wytrwałości i sporych nakładów finansowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że włożone w studia czas, praca i pieniądze szybko się zwrócą. Tym samym, tytuł MBA to nie tylko prestiż i uznanie wśród pracodawców, ale także realne umiejętności, które pozwalają poczuć się pewniej w drodze do zawodowego, ekonomicznego i społecznego awansu.

 

Do kogo skierowane są studia MBA?

Tego typu studia zostały stworzone z myślą o podniesieniu kompetencji menedżerów i kierowników dużych firm. Specjalistyczny zakres wiedzy przyda się również właścicielom firm, którzy pragną zwiększyć swoje kompetencje i bardziej świadomie zarządzać swoim rozwojem zawodowym. Studia MBA zdadzą egzamin także wśród przedsiębiorców, którzy mają plany zmiany zakresu funkcjonowania firmy, a także wśród tych, którzy chcą poszerzyć dotychczasowe kwalifikacje. Dyplom MBA stanowi świetną przepustkę do awansu zawodowego lub aplikowania na stanowiska bardziej ambitne od obecnie zajmowanych.

 

Studiuj w gronie liderów

Dlaczego warto studiować Master of Business Administration?

 • starannie dobrana wiedza z różnych dziedzin kluczowych dla zarządzania przedsiębiorstwem;
 • wymiana doświadczeń w gronie ekspertów z danej dziedziny, a także osób zajmujących analogiczne stanowiska w innych firmach;
 • możliwość poszerzenia kontaktów zawodowych o nowe cenne znajomości;
 • umiejętności zastosowania technik zarządzania w praktyce;
 • komplet materiałów dydaktycznych;
 • komfortowe warunki zajęć – nowoczesny sprzęt multimedialny w salach wykładowych;
 • 16 lat doświadczenia w prowadzeniu programów MBA – WSB może poszczycić się doskonałą kadrą dydaktyczną, a także doświadczeniem w nauczaniu menedżerów i kierowników;
 • współpraca z zagranicznymi uczelniami – WSB Gdańsk współpracuje z University of Northampton, WSB Poznań z Aalto University, a WSB Toruń – z Franklin University;
 • nowe pokłady motywacji do samorozwoju;
 • prestiżowy dyplom sygnowany przez zagraniczną uczelnię;
 • zajęcia w języku polskim;
 • wizyty studyjne w przedsiębiorstwach;
 • współpraca z partnerami biznesowi – w zależności od konkretnego miasta współpraca ta nieco się różni; na przykład oddział WSB Toruń wspierają przedsiębiorstwa takie jak Henkel & Co. Polska sp. z o.o. czy Bank BGŻ BNP Paribas.

 

 

WSB liderem rankingów. Liczby nie kłamią

Jak wynika z raportu pt. „Profil MBA 2016”, studia Master of Business Administration umożliwiają wymianę doświadczeń pomiędzy specjalistami z całej Polski. Aż 89% studentów stanowiły osoby z 6-letnim doświadczeniem zawodowym. Z kolei 52% słuchaczy mogło się pochwalić praktyką wynoszącą od 6 do 12 lat.

Równie optymistyczne wnioski przynosi Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone w 2015 przez Sedlak & Sedlak. 25% kierowników i dyrektorów z dyplomem MBA zarabiało powyżej 21 000 złotych miesięcznie.

Warto podkreślić, że osoby legitymujące się dyplomem MBA zazwyczaj znajdują pracę w branży bankowej, finansowej, informatycznej czy w sektorze usług przemysłowych.

 

 

Szczegóły na temat studiów można znaleźć na stronie internetowej studiamba.wsb.pl.

Zapisz

Zapisz

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<