Aktualności

„World Open Space on Open Space”  w dniach 10-13 września 2015 Kraków

„World Open Space on Open Space” w dniach 10-13 września 2015 Kraków

7 września, 2015 0 komentarzy

Firmę czeka poważna zmiana. Do przedyskutowania jest złożony problem i nie ma jednego dobrego rozwiązania. Potrzeba zaangażować wszystkich pracowników jeśli projekt ma się udać. Tylko jak zaangażować ponad 300 osób we wspólną dyskusję?

 

Należy zorganizować Open Space. Jest to metoda pracy z dużymi grupami i całymi organizacjami. Umożliwia zaangażowanie wszystkich uczestników bez względu na ich ilość. Praca według Open Space jest motywująca oraz efektywna, gdyż w krótkim czasie omówione są tematy, które w normalnych warunkach zajęłyby kilka miesięcy. Z tego powodu metoda zyskuje uznanie w dużych organizacjach.

 

Open Space jest dobrą metodą, kiedy mamy do rozwiązania skomplikowany problem, sytuację kryzysową lub należy opracować innowację, nowy produkt, strategię. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma jednej jasnej odpowiedzi a niezbędny jest wkład dużej ilości osób. W Open Space nie ma ustalonej agendy spotkania. Każdy może zgłosić sesję na temat, który powinien zostać przedyskutowany. Sesje prowadzone są w kilkunastu mniejszych grupach. Uczestnicy mogą włączyć się w dowolną ilość sesji. Z każdej sesji zostaje sporządzony raport. Po zakończeniu wszystkich sesji planowane są konkretne działania. Open Space może trwać kilka godzin lub nawet kilka dni.

 

Jest to bardzo przyjemne wydarzenie, a jednocześnie oszczędne dla organizacji, gdyż w krótkim czasie omówione są tematy, które normalnie zajęłyby kilka miesięcy. Uczestnictwo tak dużej grupy osób daje szerokie spojrzenie na dany problem. Wypracowane efekty są lepsze od samodzielnej dyskusji pojedynczych osób. Open Space pomaga rozwiązać duży problem przy włożeniu niewielkiego wysiłku.

 

W dniach 10-13 września 2015 Kraków będzie gospodarzem światowego Open Space: „World Open Space on Open Space”. Jest to coroczne spotkanie osób, które pracują według tej metody lub chcą ją poznać. Wydarzenie organizowane jest od 23 lat. W poprzednich latach odbyło się m.in. w Belgradzie, na Florydzie, w Londynie, Berlinie, w San Francisco, Toronto, Australii, Moskwie.

 

Wszechnica UJ oraz Progressive Partners – koordynator wydarzenia – zapraszają do udziału wszystkich, którzy chcą w międzynarodowym gronie doświadczyć metody Open Space. Początek: 10 września o godzinie 17:00 przy ul. Rajskiej 1 w Krakowie.

 

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: http://www.wosonos.com/

 

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<