Aktualności

Czas na zmiany – postanowienia noworoczne

Czas na zmiany – postanowienia noworoczne

12 stycznia, 2015 0 komentarzy

Najczęstsze postanowienia na Nowy Rok dotyczą aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Jednak od założonego celu do jego realizacji jest daleka i trudna droga, która nazywa się wytrwałość i siła woli.

Na początku stycznia jest motywacja do działania, chęć zmian życiowych, a poprawa kondycji i sylwetki to nadrzędne cele. Niestety, w miarę upływu czasu aktywność fizyczna schodzi na dalszy plan i nie sprawia już żadnej radości. „Większość ludzi rezygnuje ze swoich noworocznych postanowień przed 10 stycznia. Wskazówki mówiące o tym, w jaki sposób zrealizować swoje cele, mogą być świetnym sposobem na utrzymanie motywacji” – twierdzi Agnieszka Dygacz, olimpijka, wielokrotna Mistrzyni Polski w chodzie i rekordzistka kraju w chodzie na 20 km.

Z raportu przeprowadzonego przez firmę TomTom wynika, że 66% osób chce poprawić ogólną formę. 19% ankietowanych odpowiedziało, że aktywność fizyczna to dla nich sposób na odstresowanie. Ponad połowa respondentów podała jako główny powód możliwość kontrolowania wagi ciała i poprawę sylwetki. Częstą przyczyną zniechęcenia do biegania są mało zróżnicowane plany treningowe, 42% osób bazuje na poradach swoich znajomych. Dążenie do poprawy wyników jest najważniejszym celem dla 61% ankietowanych. 46% respondentów odpowiedziało, że śledzenie swoich postępów wprawia ich w dobre samopoczucie. Prawie połowa ankietowanych – 45 % uznała, że ważne jest dla nich rejestrowanie danych dotyczących treningów za pomocą takich urządzeń jak zegarek TomTom Runner, a najczęściej są to podstawowe informacje dotyczące np. pokonanego dystansu.

Pomimo tego że aktywność fizyczna i treningi biegowe są coraz bardziej popularne w Europie, tylko 6 % z 1000 respondentów stwierdziło, iż ma dogłębną wiedzę dotyczącą osiągania swoich celów treningowych. Reszta cały czas poszukuje motywacji, która pozwoli im nie zniechęcić się do założonych celów: „Najtrudniejsze są zawsze początki. Nowy Rok to dobry czas, żeby dokonać zmian, jednak ich realizacja wymaga ciężkiej pracy, która z czasem staje się nawykiem” – komentuje Agnieszka Dygacz.

Tom Tom Infographic15

 

 

Za kontakt z mediami odpowiada:

Marta Lau

ASCG PR

Marta.Lau@ascg.pl

+48 506 698 094

Informacja o firmie TomTom

TomTom (TOM2) ułatwia podróże. Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie podróżuje
i podejmuje decyzje korzystając z rozwiązań TomTom. Tworzymy i dostarczamy innowacyjne produkty, które umożliwiają użytkownikom osiąganie ich celów. Firma TomTom jest znana przede wszystkim jako globalny lider nawigacji i tworzenia map. Ponadto tworzymy sportowe zegarki GPS, innowacyjne rozwiązania zarządzania flotą
i rozwiązania oparte na funkcjach lokalizacji.

Biznes TomTom opiera się na czterech liniach: Konsumenckiej, Motoryzacyjnej, Licencyjnej i Telematycznej.

Firma została założona w 1991 roku. Główna siedziba mieści się w Amsterdamie. TomTom zatrudnia ponad 4000 pracowników. Produkty firmy są sprzedawane w 36 krajach na całym świecie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<