Aktualności

Polscy menedżerowie stawiają na rozwój

Polscy menedżerowie stawiają na rozwój

30 maja, 2011 0 komentarzy

Praca zawodowa coraz częściej kojarzy się nie tylko ze źródłem utrzymania, ale również spełnienia zawodowego. Aby efektywnie wykorzystać czas spędzony w pracy potrzebna jest odpowiednia motywacja. Pracodawcy tworzą coraz to nowsze systemy wynagrodzeń, dodatkowe premie, oferują bogate pakiety socjalne. Tymczasem Diners Club, mecenas programu Talent Club, opracował wyniki sondy „Co Cię motywuje do pracy?” zamieszczonej na stronie www.talentclub.pl. Okazuje się, że dla 40% pracowników motywacją jest możliwość rozwoju zawodowego.

Jak wynika z raportu „Polski Menedżer 2009”,  jedynie niewiele ponad połowa z nas pracuje do 8 godzin dziennie (51 %). Drugą połowę stanowią osoby pracujące 9 (16%) i 10 (15%) godzin dziennie. Za czas, który spędzamy w pracy, oczekujemy adekwatnych zarobków. Nierzadko to one są czynnikiem decydującym o zmianie pracodawcy. Niemniej jednak coraz większą rolę odgrywa tu również tzw. jakość pracy. Składa się na nią zarówno przyjazna atmosfera oraz równe traktowanie pracowników, jak i dodatkowe pakiety motywacyjne. Wiele firm, chcąc zadbać o swoich pracowników w ich wolnym czasie, wykupuje karnety upoważniające do korzystania z siłowni czy aerobicu. Inną formą motywacji jest oferowanie pracownikom kursów, szkoleń lub finansowanie studiów podyplomowych.

Wyniki sondy zamieszczonej na platformie Talent Club pokazują, że aż 40% menedżerów do pracy motywuje możliwość rozwoju zawodowego. Wartość wynagrodzenia i podwyżka (25% respondentów) znajdują się dopiero na drugim miejscu. Tuż za nimi uplasowała się dobra atmosfera w miejscu pracy (22%), a następnie pochwała od przełożonego (10%). Najsłabszym motywatorem okazały się dodatkowe świadczenia, takie jak na przykład prywatna opieka zdrowotna (tylko 2% głosów).

— Polski menedżer dojrzał do myśli, że drogą do sukcesu jest stałe podnoszenie własnych kwalifikacji. Szereg nowych stanowisk, szczebli na ścieżce kariery, które powstają w korporacjach, dają większą możliwość awansu – mówi Jacek Bochenek, Dyrektor Generalny Diners Club Polska. — Samodoskonalenie daje możliwość rozwoju zawodowego i co za tym idzie, większych zarobków i poprawy jakości życia. Najlepszym przykładem były organizowane w ramach programu Talent Club Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej, w których menedżerowie wypełnili ponad 20 tysięcy testów sprawdzających ich kompetencje zawodowe.

Kontakt dla mediów:
Joanna Żuk, kom: +48 607 664 770 , tel. +48 22 532 95 40;
e-mail:joanna.zuk@fleishmaneurope.com

Marta Bocheńska, kom: +48 724 344 669, tel.: +48 22 532 95 40
e-mail: marta.bochenska@fleishmaneurope.com

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<