Aktualności

Relacja ze spotkania Klubu Kobiet – czerwiec 2009

6 grudnia, 2009 0 komentarzy

W dniu 28 czerwca odbyło się drugie już spotkanie Klubu Kobiet Menedżer na Obcasach. Tematem przewodnim było hasło „Kobieta na swoim. Jak? Po co? Dlaczego?”

Trzy wspaniałe kobiety, Małgorzata Kwiecień, Ewa Małyszko i Paulina Barnaś, podzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zakładania własnej działalności gospodarczej i pracy na tzw. swoim. Wszystkie trzy panie rozstały się z korporacjami i praca etatową na rzecz własnych firm. Zdaniem Małgorzaty kwiecień „wiedza i ćwiczenie umiejętności połączone z praca nad sobą prowadzą do sukcesu we własnej firmie”. Niezbędne do osiągnięcia sukcesu jest również samoświadomość słabych i mocnych stron, przy czym słabe należy doskonalić a mocne wykorzystywać i eksponować.

We własnej działalności istotne jest również pozwalanie sobie na pewne błędy, pod warunkiem, że zostaną z nich wyciągnięte wnioski. „Warto być otwartym na nowe pomysły, a co kilka miesięcy należy podsumowywać swoją działalność” – powiedziała Ewa Małyszko. Podczas prelekcji wielokrotnie podkreślono fakt, iż do podjęcia decyzji o przejściu na swoje potrzebny jest istotny impuls, jakieś wydarzenie, rozmowa z kimś, poprzedzone oczywiście przemyśleniami na temat korzyści pracy we własnej firmie. Zdaniem Pauliny Barnaś „potrzebna jest chwila zwrotna, w której uświadamiamy sobie do czego dążymy”.

Żadna z decyzji o odejściu z etatu nie może być podjęta pochopnie. Trzeba tez znaleźć właściwy moment na odejście. Niezastąpione przy tym jest wsparcie ze strony bliskich, ponieważ zamiana wygodnego dyrektorskiego fotela na mało stabilny stołeczek we własnej firmie to niesłychanie odpowiedzialne zadanie.

Brak komentarzy

Przejdz do rozmowy

Brak komentarzy!

Możesz być pierwszym rozpoczynającym konwersację.

<